צרו קשר

בדקו זכאותכם לנשק

קבלה/ ערעור על בקשות לרישיון נשק

שיררתם בצבא? עובדים או גרים בישוב זכאי או מתנדבים? אם הנכם עונים על אחד מהקריטריונים נראה שאתם זכאים לרישיון נשק.
הגשתם בקשה וקבלתם דחייה?
מיטל סודרי משרד עורכי דין, מטפלים במאות בקשות ועררים מאז תחילת אירועי 7 באוקטובר.
מיטל סודרי משרד עו"ד מלווים אתכם בתהליך עד לקבלת הרישיון
Weapons license
Left direction arrow
Weapons license

בדקו זכאותכם

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
  • *מצב בריאותי תקין
  • *ללא עבר פלילי

בדקו זכאותכם

כדי לקבל רישיון, על המבקשים לספק הוכחה לזכאות וכשירות, יחד עם חוות דעת תומכת. לאחר הגשת הטפסים הדרושים, הפונים יקבלו הודעה לקביעת ראיון אישי במשרד הרישוי. הראיון יעריך את כישורי השפה, מטרת הבקשה ויכולתו של הפונה לטפל בנשק באחריות. אם יאושר, המועמדים יופנו לעבור הכשרה במטווח ולרכוש כלי ירייה רשום בהתאם לתנאי הרישיון. נתונים וסטטיסטיקות מגלים עלייה משמעותית בבקשות לרישיון נשק, כפי שדיווח מרכז המחקר והמידע לכנסת ישראל, עם עלייה של למעלה מ-100% בשנת 2022 בהשוואה לשנה הקודמת.

החוק מצביע על כך שניתן להגיש בקשה לרישיון נשק אם שירתתם בצה"ל וגם אם לא שירתתם בצה"ל בתנאי שאתם מעל גיל 27. כמו כן, אם אתם מתנדבים בארגוני הצלה לרבות, ארגון מד"א, זק"א, מתנדבי משטרה או כבאות.
בין היתר, תתבקשו לציין אם הינכם גרים או עובדים בישוב זכאי כמפורט ברשימת הישובים הזכאים באתרים הממשלתיים. וכמובן אם הינכם בריאים ואין לכם עבר פלילי.

לאחרונה ועם אירועי ה- 7 באוקטובר, המדינה הוסיפה שורת הקלות למבקשי רישיון נשק- קראו כאן.

בישראל תהליך הבדיקה והאישור של בקשות לרישיון נשק הינו קפדני, מתוך חשיבות בטיחות הציבור. ישנן מספר סיבות שיכולות להוביל לדחיית בקשה לרישיון נשק. גורם עיקרי אחד הוא הרישום הפלילי של הפונה. אנשים עם היסטוריה של עבירות אלימות, מעורבות בפשע מאורגן או כל פעילות פלילית, צפויים לקבל דחייה על הבקשה שלהם. אמצעי זה נועד למנוע הפקדת כלי הנשק בידיים הלא נכונות ובכדי להפחית את הסיכון של שימוש לרעה או נזק אפשרי.
שיקול חשוב נוסף הוא בריאותו הנפשית של הפונה. אם יש ראיות למחלת נפש משמעותית או היסטוריה פסיכיאטרית, הבקשה עלולה להידחות. גישת זהירות זו נועדה למנוע מנשק חם להיות נגיש לאנשים שעלולים להוות איום על עצמם או על אחרים בשל מצבם הנפשי.

בנוסף, אנשים עם היסטוריה מתועדת של שימוש בסמים, במיוחד התמכרות לסמים או אלכוהוליזם, עלולים להתמודד עם דחייה. מדיניות זו מיושמת כדי למזער את הסיכונים הפוטנציאליים הכרוכים בשילוב נשק חם וכושר שיפוט לקוי.
יתר על כן, ניתן לדחות בקשות לרישיון נשק אם קיימת היסטוריה של אלימות במשפחה, כגון צווי מניעה או הרשעות בגין תקיפה. החלטה זו התקבלה כדי להגן על קורבנות פוטנציאליים וכדי למנוע מנשק חם להחמיר מצבים הפכפכים ממילא.
לבסוף, על המועמדים להוכיח צורך אמיתי בבעלות על נשק חם, כגון הגנה עצמית או דרישות מקצועיות. אם המבקש לא יספק נימוק משמעותי, בקשתו עלולה להידחות וכאן מיטל סודרי משרד עורכי דין נכנס לתמונה.
דחיית בקשות לרישיון נשק בישראל נותנת עדיפות לבטיחות הציבור, ומבטיחה שנשק חם יוענק רק לאנשים אחראיים שיכולים להוכיח באמת צורך לגיטימי ואינם מהווים איום על החברה.

התחל שיחה בווצאפ
1
היי, איך אפשר לעזור?
התחל שיחה
שלום איך נוכל לעזור?
דילוג לתוכן